Видалення зубів

Незважаючи на всі досягнення в сучасній стоматології, терапевтичному лікуванні та відновленні зубів, як і раніше, існують ситуації, коли необхідно проводити хірургічну операцію з видалення зуба. При цьому його корінь повністю видаляється із щелепної кістки. Така крайня міра зараз стала досить рідкісною і до неї вдаються в умовах, коли зберегти або відновити зуб неможливо.

удаление зубаОсновними причинами видалення зуба є: сильне руйнування коронки зуба, особливо під ясною, що унеможливлює лікування каналів; перелом кореня зуба; знаходження зуба не на своєму місці (дистопія зубів); нахил або зсув зуба, що заважає протезування; тяжкий ступінь пародонтиту. Дуже часто пацієнтам дають припис на видалення зуба мудрості, оскільки ці зуби найбільш схильні до різних патологій.

Стоматологічна клініка Задорожного (Київ) проводить хірургічне видалення зубів лише після ретельного загальномедичного та стоматологічного анамнезу. Під час операції хірург використовує спеціальні інструменти та прийоми, що допускають мінімальне пошкодження тканин, що оточують зуб. Чим менша рана та травма кісткових тканин, отримана при операції, тим нижчий ризик виникнення післяопераційних ускладнень і швидше йтиме процес загоєння.

Всупереч думці, що склалася в минулому, сучасне видалення зубів - це абсолютно безболісна процедура, яка проводиться з застосуванням ефективної анестезії.

Після операції необхідно дотримуватись ряду рекомендацій, які полегшать стан і допоможуть уникнути небажаних наслідків. Для загоєння лунки необхідно, щоб у ній постійно знаходився згусток крові, що утворився. Щоб не зірвати цей захисний потік, не рекомендується протягом доби полоскати рота, небажано також спльовувати. Дві години після видалення зуба не можна нічого їсти, а прийом гарячої рідкої їжі не допускається протягом доби. Небажано цього дня приймати гарячий душ чи ванну. Чищення зубів допускається лише за добу після операції.

Операція з видалення зубів має низку протипоказань, до яких належать серцево-судинні захворювання та цукровий діабет у стадії декомпенсації, перенесений менше року тому інфаркт міокарда, психічні захворювання у стадії загострення. Видалення зубів не можна проводити при ГРВІ, стоматиті та будь-яких інших інфекційних захворюваннях ротової порожнини.

Видалення зубів зазвичай коштує зовсім недорого, уточнити ціни на операцію видалення зуба та інші стоматологічні послуги можна, звернувшись по телефону безпосередньо в клініку.