Шинування зубів


Процедура зміцнення зубів називається шинування. З її допомогою можна вплинути на розхитані зуби, завдяки чому вони не випадатимуть. Найчастіше ця процедура необхідна при пародонтиті. Навіть якщо тканина серйозно пошкоджена, вона відновиться.

Крім того, шинування необхідне при механічних травмах, коли після удару або якогось іншого впливу зуби почали хитатися. Саме для того, щоб зуби залишилися на місці, проводять цю процедуру. Найчастіше обробці піддаються передні зуби. Крім того, шинування підходить для людей похилого віку, які хочуть зберегти свою посмішку.

шинирование зубовІснує кілька способів шинування рухомих зубів. Вже відійшли в минуле коронки, оскільки вони не зручні та призводять до руйнування здорових зубів. Сьогодні широко використовується шинування зубів за допомогою спеціальних ниток. Така процедура набагато зручніша і не завдає пацієнту клопоту. Для того, щоб поставити нитку, пацієнту проводять місцеву анестезію, потім на зубному ряду роблять спеціальну невелику борозенку трохи більше 0,5 мм. У неї укладають нитку, що шинує, а потім закривають пломбувальним матеріалом, який не виділяється на тлі зубів. Таким чином, ця нитка з'єднує зуби в одне ціле та робить їх менш рухливими.

Навіть якщо на якийсь один зуб виникає навантаження сильніше, ніж на інші, то воно все одно розподіляється на всю шиновану область. Тому пародонтит не страшний, оскільки зуби стають стійкими. Такий спосіб шинування вважається найнадійнішим і прослужить багато років. Навіть якщо нитку потрібно буде прибрати, це можна зробити без проблем, а потім запломбувати місце її знаходження.

Але незважаючи на розвиток технологій, шинування зубів за допомогою знімних протезів продовжує використовуватися досить часто. Воно особливо актуальне тоді, коли у пацієнта немає одного або більше зубів. Саме тому використовуються знімні протези. З їхньою допомогою заміщаються втрачені зуби, інші ж оберігаються від випадіння. Кожен протез виготовляється за мірками конкретного клієнта, оскільки особливості ротової порожнини та наслідки захворювань у всіх різні. Іноді буває так, що пацієнту потрібне лише тимчасове шинування з метою запобігання розвитку пародонтиту. Саме у таких випадках зручно використовувати протези. Таким чином, спосіб шинування залежить від стану ротової порожнини, кількості відсутніх зубів, виду захворювання або деформації, а також віку та інших параметрів.

Сьогодні стоматологічна клініка Задорожного приділяє велику увагу матеріалу, з якого виготовляються шини. Тут дуже важливим є естетичний аспект і можливість мінімальної обробки здорових зубів. До того ж, матеріал має бути гігієнічним та сумісним із живими тканинами. Найбільш популярними є шини на основі шовку, скловолокна чи поліетилену. Вони не виділяються на тлі зубів за кольором та мають гарний вигляд. До того ж, вони встановлюються найшвидше – за один прийом.

Тільки в окремих випадках має місце залучення зубного техніка. Якщо потрібно використовувати шинування ниткою, коли відсутній зуб, його замінюють штучним. Незалежно від матеріалу, з якого виготовлені шини, потрібно звертати увагу на їхню якість. Зуби повинні міцно утримуватись і не рухатися в жодному напрямку. Шина повинна бути добре закріплена і встановлена ​​правильно, таким чином вона не заважатиме гігієнічним процедурам, а порожнина рота не травмуватиметься. Крім того, шина не повинна завдавати дискомфорту.