Лікування періодонтитуПеріодонтит – найнебезпечніше з ускладнень карієсу, у якому запалення виходить межі зуба і захоплює кісткову тканину області верхівки зуба.

периодонтит лечениеУ процесі розвитку періодонтиту запалення поширюється зв'язковий апарат зуба – периодонт. Виявляється це больовими відчуттями від будь-яких дотиків та рухливістю зуба. При безсимптомному перебігу захворювання відбувається резорбування (розсмоктування) кістки навколо кореня та формування гранульоми чи кісти. Для того, щоб зберегти зуб та зупинити токсичну дію продуктів розпаду на навколишні тканини, потрібне проведення ретельного лікування.

При зниженні імунітету (застудах тощо) відбувається залучення до процесу окістя та навколишніх м'яких тканин, порушення загального самопочуття, підвищення температури.

Періодонтит лікується у кілька етапів.

Насамперед канал зуба очищається від омертвілих тканин і стерилізується. Потім, в область верхівки кореня виводяться протимікробні та остеотропні (костеутворюючі) лікарські засоби.

У зубах з неякісно пролікованими каналами, часто також виникає періодонтит. Іноді рентгенографічно виявляються зламані в каналах інструменти, що у більшості випадків є приводом для видалення зуба.

Проводячи лікування періодонтиту, стоматолог ретельно обробляє канали ендодонтичними інструментами. Це тривалий процес, тому для успішного лікування потрібно кілька відвідувань. Врятувати зуб дуже важливо, оскільки він стане опорою при майбутньому протезуванні. І лише в окремих випадках сучасна стоматологія вважає лікування хронічного періодонтиту недоцільним.

При появі болю при надкушуванні, симптому зуба, що «виріс», у пацієнта не повинно залишатися сумнівів – це періодонтит. Лікування важливо розпочати негайно, так як на ранніх стадіях, воно швидше за все буде успішним.

За типом течії та характером змін у тканинах виділяють періодонтити гострі та хронічні, а по локалізації – апікальні, при яких процес відбувається в області верхівки кореня та маргінальні із запальними явищами біля краю ясен.

Лікування у кожному випадку своє. Найчастіше застосовуються протизапальні пасти, що сприяють відновленню кісткової тканини. При неефективності такого лікування верхівку кореня резецирують (прибирають хірургічним шляхом).

Стоматологічна клініка Задорожного пропонує всі види лікування періодонтиту. Уточнити вартість маніпуляцій можна, зателефонувавши до нашої клініки.