Френулотомія - підрізання вуздечки язика та губи.

подрезание уздечки языкаІстотне укорочення вуздечок язика та верхньої губи може призвести до різних патологічних процесів. Насамперед найбільше страждають тканини ясен (парадонту). За допомогою вуздечок відтягується язик і верхня губа, що в результаті призводить до відривання ділянки слизової оболонки парадонту від альвеолярного відростка щелепи.

Спочатку це призводить до виникнення запалення ясна так званого гінгвіта після чого запалення досягає кістки відростка (альвеолярного) і як результат виникає пародонтит, розвиваються пародонтальні кишені, у свою чергу зуби в роті стають дуже рухливими. Крім цього занадто велика вуздечка губи може сприяти виникненню не гарного проміжку між центральними верхніми різцями, так звані діастеми, які дуже важко усунути без операції.

Укорочена вуздечка мови людини може стати основною причиною цілого "букету" порушень промови. Крім цього порушується процес формування харчової грудочки в процесі ковтання їжі, що в результаті може призвести до різних хронічних захворювань шлунково-кишкового тракту. Також укорочена вуздечка язика людини може призвести до розвитку патології прикусу та порушення форми нижнього ряду зубів. Для вирішення таких проблем проводиться ціла низка оперативних втручань лікарів і виконується підрізання вуздечки мови. Далі йтиметься про основні види втручання.

Френулотомія – найпростіша операція. Даний вид операції застосовується в ході скорочення вуздечок язика, а також пластики вуздечки губи. Суть операції полягає у перетині вуздечки за допомогою скальпеля або ножиць. Однак показання просто операції френутолотомії досить жорсткі і обмежені.

Адже такий вид операцій може бути зроблений лише тоді, коли сама вуздечка є напівпрозорим, тонким і м'яким тяжком, що зустрічається найчастіше у дітей віком до трьох років.