Незнімне протезування

Незнімне протезування зубів відрізняється від знімного тим, що конструкції, що встановлюються, не можна зняти самостійно, без участі лікаря.

До видів незнімного протезування відносяться мікропротези, коронки та мостоподібні протези. Перед тим, як прийняти рішення скористатися цією процедурою, потрібно проконсультуватися у спеціаліста. Лікар визначить, що саме потрібне для лікування зубів.

Для незнімного протезування не потрібно дотримання особливих правил. Достатньо лише дотримуватись правил гігієни.

Мікропротезування застосовують у тих ситуаціях, коли емаль зуба зруйнована більш ніж наполовину. До мікропротезів відносять вкладки та вініри. Вініринг передбачає нанесення шару кераміки на поверхню зуба, що робить його вигляд практично ідеальним. Вкладки - вставки в порожнину зуба. Вони є новою технологією та відмінною альтернативою світловій пломбі. Лікарі рекомендують використовувати саме їх, стверджуючи, що вони набагато ефективніші. Вони відрізняються особливою міцністю. Керамічні вкладки рекомендовані лише тоді, коли зуб треба відновлювати частково. Вкладки виготовляються у спеціальних лабораторіях компетентними техніками. Фіксують їх, користуючись спеціальним стоматологічним цементом.

несъемное протезированиеКоронка - конструкція, що використовується для відновлення дефектів, що встановлюється на зуб. Вона також покращує зовнішній вигляд і захищає його від пошкоджень, а також відновлює його функціональність. Матеріали для виготовлення коронок використовують різні. Найбільш доцільними є ті, які наближають зовнішній вигляд зуба до натурального. Найпопулярніші серед усіх матеріалів – це кераміка та металокераміка. Вони дозволяють досягти максимальної природності. Металеві коронки сьогодні вже застаріли. Коронки із пластмас є ненадійними і використовуються як тимчасові.

Мостоподібні протези – конструкції, які використовуються у тих випадках, коли втрачено один зуб або зруйновано декілька. Це один із найдавніших видів протезів. Закріплюються часто за рахунок коронок або вкладок. Матеріали при виготовленні мостоподібних протезів використовують різні, починаючи від пластмасових і металевих і закінчуючи вищезгаданою керамікою. Тип протезу підбирається виключно індивідуально, виходячи зі стану зуба та серйозності дефекту. У випадку з мостоподібними протезами потрібно бути надзвичайно акуратним і дотримуватися гігієни.